f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


chrome.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · c·h·r·o·m·e | Chrome | Zapowiedź

Chrome

Zapowiedź

Wstęp
Gdy po raz pierwszy usłyszałem o grze FPP tworzonej przez naszą rodzimą firmę, nie wiedziałem co myśleć. Jeszcze żadna Polska gra nie osiągnęła sukcesu na arenie międzynarodowej, a stworzenie strzelanki wymaga ogromnego wkładu finansowego oraz potrzebna do tego jest bardzo wykwalifikowana ekipa. Jak się okazało, nie brakuje takiej w Polsce.

Fabuła
Na imię masz Logan i jesteś najemnikiem, jednym z najlepszych. Za sobą masz już prace w tak elitarnych jednostkach jak Expedition Corps oraz SpecForce. Ze swoim doświadczeniem potrafisz wszystko i bez problemu możesz ze swojej "pracy" żyć.
Jednak Logan chce zacząć wszystko od nowa. W swojej drodze powrotnej poznał Carrie i z powodu swoich bardzo podobnych zainteresowań postanowili wybrać się do najdalej odsuniętego systemu planetarnego - Valkyrii.
Valkyria jest wymarzonym miejscem dla najemnika. Jest to świat, w którym każdy jest na wynajem, nie ma żadnych praw, nic się nie liczy. Planeta posiada spory zasób surowców mineralnych, za które wiele federacji jest w stanie zapłacić majątek. W tym całym świecie pracujesz dla tej organizacji, która zapłąci więcej i to dla niej będziesz zdobywać części planety.

Tak właśnie prezentuje się fabuła gry. Trzeba przyznać, że jest to bardzo obiecujące.

Bronie
Nie było jeszcze w historii gry FPP, która nie zawierała by żadnych broni. Będziemy mogli uzbroić się w wyciszony pistolet, przyodziać mały kamuflaż i pracować z ukrycia, zabijając nic nie spodziewających się przeciwników. Drugą możliwością będzie styl ala Rambo, czyli ciężka i szybkostrzelna broń i przed siebie marsz! Oto bronie jakimi będziemy mogli się posługiwać:

TC234 Auto Pistol - TC234 jest niezawodną i efektywną bronią, łatwą w utrzymaniu. Produkowana przez TechCode, szybko stała się jedną z najchętniej używanych broni przez SpecForce oraz inne służby korporacyjne. Od roku 2193 jest standardowym pistoletem kolonialnych ekspedycji.
Amunicja: 8.5 mm SpaceExpress
Pojemność magazynka: 18
Zasięg: 75 m
Szybkość: 240 pocisków/min
Siła rażenia: niska

TC235 SUP Silenced Pistol - Limitowana edycja TC234 z załączonym tłumikiem. Przeznaczona wyłącznie dla agentów SpecFroce. Posiadanie jej przez osoby cywilne jest zabronione i jest karane we wszystkich systemach federacji.
Amunicja: 8.5mm SpaceExpress
Pojemność magazynka: 18
Zasięg: 50 m
Szybkość: 220 pocisków/min
Siła rażenia: niska

NoN 'Frager' Combat Shotgun - Frager, orginalnie wykonywany jest dla pokojowych oddziałów wojskowych. Jest odpowiednikiem 20 wiecznego shotguna. Szybko stał się popularny wśród łowców głów, dzięki swojej wfektywności w ciasnych pomieszczeniach. Często wybierany przez oficerów SpecForce jako broń krótkodystansowa.
Amunicja: 14 Gauge SHG
Pojemność magazynka: 9
Zasięg: 50 m
Szybkość: 60 pocisków/min
Siła rażenia: wysoka

Pong C9/A5 Sub-Machine Gun - Zaprojektowany w pierwszym trzydziestoleciu XXV wieku w małej fabryce Masashita Technologies, stał się przez ostatnie 20 lat jedną z najbardziej popularnych broni dzięki swojej prostocie, niskiej cenie oraz niesamowitej celności. Obecnie, nawet skoro jest już bronią dosyć starą, wciąż jest produkowana w wielu wersjach. Jej nabywcami przeważnie są najemnicy oraz członkowie prywatnych agencji. Niefortunnie, jest równie często narzędziem zbrodni piratów i terrorystów.
Amunicja: 8.5 mm SpaceExpress
Pojemność magazynka: 40
Zasięg: 150 m
Szybkość: 900 pocisków/min
Siła rażenia: średnia

Matson CAFS Assault Rifle - CAFS jest niezwykle udaną odpowiedzią przez Matson Industries na żądania federacji o karabin snajperski dla Expedition Corps. Dzięki zaimplementowaniu wielu innowacji, CAFS posiada ogromną moc wystrzału oraz zapewnia pewność działania w każdych warunkach. Używana prawie przez wszystkie wojska lądowe federacji.
Amunicja: 7 mm Federal
Pojemność magazynka: 30
Zasięg: 400 m
Szybkość: 600 pocisków/min
Siła rażenia: wysoka

Matson ACC Sniper Rifle - snajperka, która bazuje na Matson CAFS Assault Rifle. Dzięki zgodności części używanych w obydwu pistoletach, Matson ACC jest standardową snajperką używaną przez wojska lądowe federacji.
Amunicja: 7 mm Federal Long
Pojemność magazynka: 12
Zasięg: 750 mb
Szybkość: 60 pocisków/min
Siła rażenia: wysoka

ASR Nitron HEX Individual Rifle - Nitron jest bronią skonstruowaną przez ASR, a używa technologii HEX, poprzednio używana jako ciężka broń dla pojedynczych żołnierzy. Wykonywana jest w kilku modelach. Najpopularniejszym jest 15 mm HEX Standard Plus z powodu swojej siły i rozrzutu. Używana jest najczęściej jako narzędzie do niszczenia czołgów.
Amunicja: 15 mm HEX
Pojemność magazynka: 19
Zasięg: 250 m
Szybkość: 60 pocisków/min
Siła rażenia: bardzo wysoka

LeRogue BM4000 HEX Auto Cannon - BM4000 jest to ulepszona wersja B4000, standardowo na wyposażeniu piechoty GOLEM IV oraz GOLEM V. Została usunięta z użytku przez wojska lądowe z powodu swojej wagi oraz wielkości.
Amunicja: 15 mm HEX
Pojemność magazynka: 20
Zasięg: 300 m
Szybkość: 120 pocisków/min
Siła rażenia: bardzo wysoka

Xatron Mark IV Heavy Hunting Rifle - Kolejny z serii pistoletów Proton'a, produkowany od 2189 roku przez OCI jako broń na predatorów. Xatron Mark IV jako najnowszy model zbudowany jest w rewolucyjnej technologii CR12. Jest bronią niezwykłej jakości, a jego amunicja (TT Photon620) potrafi przedziurawić dziesięcio centymetrową tarczę chitynową.
Amunicja: TT Photon620
Pojemność magazynka: 10
Zasięg: 1000 m
Szybkość: 60 pocisków/min
Siła rażenia: bardzo wysoka

Gdzie?
System Valkyria składa się z pięciu obficie zmineralizowanych planet - B4, Herbus, Iceguard, Loomia, Terbon.

B4 to księżyć przywrócony do życia. Planeta pokryta jest ogromnym łańcuchem górskim, pełnym dolin oraz wąskich przesmyków.


Kolejną planetą Valkyrii jest Herbus. Życie na planecie jest tylko możliwe dzięki udanemu procesowi terraformacji. Aktualnie planeta jest raczej lesista, posiada zróżnicowane kształty terenów oraz umiarkowany klimat.


Iceguard, jak sama nazwa wskazuje to planeta pokryta warstwą lodu, która pokryta jest śniegiem. Z powodu bardzo niskich temperatur, kolonizacja planety stała się niemożliwa do przeprowadzenia. Dominuje bardzo surowy klimat.


Loomia, dzięki swojemu usytuowaniu, posiada bardziej umiarkowany klimat niż Terbon. Klimat tego księżyca odpowiada lasom deszczowym na powierzchni ziemi. Jej mieszkańcy nie mogą narzekać na pogodę oraz rzeźbę terenu: ciepłe zasoby wody, gęsta dżungla oraz setki wysp i wysepek czynią planetę bardzo malowniczą.


Temperatury na Terbon'ie są bardzo wysokie. Większość planety jest sucha i pozbawiona zasobów wodnych. Dominują tu tereny pustynne z rozległymi kanionami. Piasek, kurz oraz drzewa formują naturalny pejzaż tej planety.

Różnorodność bohatera
Każdy gracz będzie mógł misje przechodzić na różne sposoby. Wszystko to będzie możliwe dzięki jego uzbrojeniu oraz implantom, które zwiększa jego umiejętności i pozwolą mu wybrać specyficzny styl oraz taktyke to pokonania przeciwnika. Dzięki cichej broni, przebraniu oraz specjalnych opcjach zwiększających refleks staniesz się snajperem działającym po cichu i z ukrycia. Ciężka broń, zbroja oraz implant zwiększający masę mięśni i już jesteśmy chodzącym czołgiem siejącym spustoszenie w szeregach wroga.

Pojazdy
Skoro już wspomniałem o czołgu, to należy napisać parę słów o pojazdach w grze. Na razie zapowiedziano ich tylko 6, począwszy od zwykłych dwukołowych ślizgaczy poprzez czterokołowe odpowiedniki dzisiejszych gazików, a kończąc na potężnych czołgach. Nie zabraknie też ogromnych robotów, uzbrojonych po uszy w najnowocześniejsze technologie.

Multiplayer
Nie ma już w obecnych czasach gier bez trybu multi player, a jeżeli już, to skazane są na stratę. Tryb wieloosobowy będzie zawierał wszystkie cechy single player'a. Pozwoli to staczać boje 32 osobom naraz. Ogromny arsenał broni, implantów, pojazdów nie pozwoli wam się nudzić, a jakby do tego dodać cieszące oczy zróżnicowane tereny na wielu planetach to zapowiada się wiele nie przespanych nocy. Będzie klasyczna rzeź, czyli deathmatch, ale nie zabraknie trybów, w których współpraca między graczami będzie nieodzowna. Capture The Flag będzie na pewno, Techland wspomina coś o jakimś trybie, w którym do wykonania będą przeróżne zadania (Assault??). Nic nie wspominają o botach, jednak ich zaimplementowanie było by na pewno zaletą produktu.

Kiedy?
Co z datą premiery gry? Tego dokładnie na pewno nie wiedzą nawet autorzy gry, firma Techland. Trzeba tylko im pogratulować świetnego pomysłu, o którym słychać już na największych światowych serwisach. Czyżby szykował się przełom w niedocenianych przez Świat polskich grach? Pożyjemy, zobaczymy.

Materiały oraz informacje potrzebne do napisania zapowiedzi zostały pozyskane z oficjalnej strony gry Chrome.

Autor: [FPP]Krypton


 + DODAJ NOWY TEMAT 
--------------------------------------
Autor: [FPP]2*loop
Aktualizacja: 08·12·2001 - 05:00 : DRUKUJ 

     
   


f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


Dzisiaj jest Sobota · 26 Września · 2020
Strona wygenerowana w 0.039173 sek.